Saç renklerinin de bir modası var desek, inanır mıydınız? Kalıcı renk şartı olmadan eğlenceli ve rengarenk saçlara sahip olma fikri kulağına nasıl geliyor? Eğer biraz çılgınlık yapmaya sıcak bakıyorsan, aynı zamanda saçın kalıcı bir şekilde değişsin istemiyorsan; yarı kalıcı saç renkleri için ihtiyacın olan şüphesiz yarı kalıcı saç rengi boyası! Yarı kalıcı saç boyaları ile heyecan verici yeni bir görünüme sahip olurken, belirli bir renge uzun süre bağlı olmak zorunda kalmazsın.

2022 Saç Renkleri modası, stilini koruyan ve modaya değer veren kadınlar için oldukça ilgi uyandırıyor. renkli saç boyası Flashy Colors yarı kalıcı saç renkleri, 10 şampuanlamaya kadar kalıcı, canlı ve pastel renkler sunar. Uyguladığın Flasy Colors rengine aşık olursan, rötuşlar için saçına aynı tonu eklemeye devam edebilirsin. Ancak, rengin sana hayalindeki kadar yakışmadığını düşünürsen, kolayca yeni bir şey deneme özgürlüğüne sahipsin! Her zaman cesur bir kızıl saçlı olarak nasıl görüneceğini merak etmiş ya da mevcut renk trendlerine ayak uydurmayı sevmiş olsan da yarı kalıcı saç boyası, kendini ifade etmeni renkli saç boyası kişiselleştirecek harika bir saç rengi hareketidir. 2022 Saç Renkleri ürün tavsiyeleriyle sana uygun saç rengi seçimini yapabilir ve ardından rengarenk saçlara sahip olmak için işe koyulabilirsin.

Bu yazımızda yarı kalıcı saç rengi ile ilgili merak edilen soruların cevaplarına, bazı faydalı ipuçlarına ve püf noktalara dair bilgiler paylaşacağız.

2022 Saç Renkleri modasını keşfedin: Yarı Kalıcı Saç Spreyleri

2022 Saç Renkleri modasını keşfedin: Yarı Kalıcı Saç Boyaları!

2022 Saç Renkleri Modasını Keşfedin: Yarı Kalıcı Saç Boyaları

Kadın modası, her geçen gün kendini yeniliyor ve ilginç, sıra dışı, göz alıcı stiller ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de saç renkleri! Her ay farklı saç renkleriyle kombin uyumu oluşturan da var, tek bir renk ile yetinmeyip rengarenk boyaları kullanan, hatta burca göre saç rengi seçimi yapan da var. Konumuza dönmeden önce merak eden değerli ziyaretçilerimiz için “Burçlara göre saç renkleri – Burca göre saç rengin ne olmalı? ” başlığını da buraya bırakalım.

2022 Saç renkleri tavsiyeleri için bol bol konu açıldı, tartışmalar yapıldı, stilistler ve “Saç uzmanları” tarafından tavsiyeler sunuldu. Saç renklerimizin modaya uygun olması için en iyi seçimleri ve ürünleri listeledik. Saçlarınızı rengarenk boyalar aracılığıyla farklı bir renge boyamak istediğinizde pek çok alternatifiniz bulunuyor. Ancak bundan önce bir konuya açıklık getirelim; saç boyama aşamasında ilgi uyandıran ürünlerden biri olan yarı kalıcı saç boyası nedir?

Yarı kalıcı saç boyası nedir?

Saç boyaları hakkında merak edilen bir Pek çok kadın zaman zaman saç renginin sıkıcı olduğuna inanmaya başlar. Yansıyan ışığın parıltısı ya da derin bir ışıltı, özellikle kül sarısı ve kahverengi saçlarda eksik olabilir. Saça çok fazla büyülü parlaklık katan farklı ışık türleri, saçı enerjik ve ilgi çekici hale getirir. Yarı kalıcı renk uygulamaları, bu eğlenceli ışık efektlerini saça ekleyebilir.

Yarı kalıcı renkli saç boyası uygulamaları, çeşitli saç renklerini denemek için harika bir yol sunar. Bu geçici seçenek farklı şeyleri deneyebileceğin, ancak kalıcı boyanın uzun süreli etkileri hakkında endişelenmene gerek olmadığı anlamına gelir. Yarı kalıcı rengin çoğu yalnızca altı ya da sekiz şampuandan sonra kaybolacaktır. Bu, yeni ve trend renklerle denemeler yapmak ve sana neyin uygun olduğuna karar vermek için bolca alan sağlar. Flashy Colors saç boyası renkleri arasından Mercan Kırmızı, Ametist ve Misket Limonu  gibi capcanlı renklerin sana yakışıp yakışmadığını denemenin tam zamanı!

Yarı kalıcı saç boyaları kimler için uygun?

Yarı kalıcı saç boyaları, geçici bir renk değişikliği isteyen ya da mevcut renk tonunu yeni bir tonla geliştirmek isteyen kişiler için harikadır. Ayrıca saçları %25’ten az gri olanlar için de mükemmel bir seçenektir. Peki neden sadece %25? Çünkü yarı kalıcı saç rengi, sadece saçın üst yüzeyinde işlem görür. Bu nedenle herhangi bir rengin gerçekten oraya girmesine ve grileri örtmesine izin vermez. Fakat grilere yarı saydam “vurgulanmış” bir görünüm kazandırır ve bu da onların genel saç rengi ile daha fazla uyum sağlamasına yardımcı olabilir.

Flashy Colors Yarı kalıcı boya seçenekleri amonyak ya da alkol içermez. Bu nedenle kalıcı renklendirmeye göre yumuşak alternatiflerdir. Yine de en hafif renklendirme bile saça derin bir parlaklık ve narin bir şekilde parıldayan ışık yansımaları katar. Bu renk eklemeleri, tek bir renge bağlı kalmadan saçını değiştirmenin harika bir yoludur.

Yarı kalıcı saç renklerinin etkileri nelerdir?

Kalıcı yapay saç pigmentleri saça nüfuz edip çekirdeğinin derinliklerine yerleşirken, yarı kalıcı saç rengi pigmentleri sadece saçın dış kısmını kaplar. Bu nedenle yarı kalıcı renk tedavilerinde amonyak veya ağartma bileşenleri yoktur. Kalıcı saç boyamadan çok daha naziktirler.

Doğal rengini neredeyse hiç değiştirmesen bile yarı kalıcı saç boyasını kullandıktan sonra saçların daha canlı görünecektir. İnce saçlar ek pigmentlerden çok şey kazanır çünkü yarı kalıcı renk pigmentleri, anında daha fazla derinlik ve hacim sağlar. Bu, daha az ürün ihtiyacı ve sağlıklı, dolgun görünen saçların keyfini çıkarmak için daha fazla zaman demektir. Üstelik yarı kalıcı renklerle saç boyama oldukça basittir ve evde kolayca yapılabilir.

Yarı kalıcı saç boyalarıyla eğlenceli, modern, sevimli saç renkleri elde edin!

Yarı kalıcı saç boyalarıyla eğlenceli, modern, sevimli saç renkleri elde edin!

Flashy Colors yarı kalıcı saç boyası nasıl kullanılır?

Anlık bir saç rengi değişikliğine hazırsan, yarı kalıcı bir saç rengi uygulamak son derece kolaydır. Kendin yap saç boyası beceri seviyen ne olursa olsun, evde yarı kalıcı bir saç rengi kullanmak için doğru hazırlık ve biraz teknik bilgi (ve tabii ki boyayla ilgili talimatlar) yeterlidir.

1.      Adım: Saçı hazırlama

Yarı kalıcı boya uygulamasına geçmeden önce koyu renk saçların açıcı uygulayarak açılması önemlidir. Ürünü dilersen şampuanlama yaparak nemi alınmış saça, dilersen de kuru saça uygulayabilirsin. Fakat boyama sırasında saç tellerinin yağlı ya da tamamen kirli olması iyi bir fikir değil elbette. Boyamadan önce saçını ve saç derini kir, yağ ve ürün birikiminden arındıracak Botanic Tüm Saçlar İçin Günlük Şampuan ile temizleyebilir, yumuşak saç telleri için Keratin Smooth Bakım Yağı ile devam edebilirsin.

2.      Adım: Boyayı uygulama

Saçını hazırladıktan sonra eldivenleri giyerek FLASHY COLORS Yarı Kalıcı Saç Boyası renkleri arasından tercih ettiğin rengi, talimat kısmında belirtildiği gibi istediğin bölgelere uygula. Boyayı yaklaşık 10 ila 15 dakika beklet ve ardından suyun rengi berraklaşıncaya kadar durula. Sonrasında dilediğin gibi saçlarını şekillendir.

Eğer daha pastel tonlar elde etmek istersen boyayı açılmış uygun zeminde, kullanım kılavuzunda belirtilen oranlarda Flashy Colors Pastelleştirici ile karıştırabilirsin. Hangi renk yarı kalıcı saç boyasını kullanırsan kullan, tüm talimatları dikkatlice uyguladığından emin olmalısın.

3.      Adım: Yeni renkli saç tellerine iyi bakmak

Yepyeni Flashy Colors yarı kalıcı saç boyası renkleri, saçın gözenekliliğine bağlı olarak on şampuanlamaya kadar kullanılabilir. Renk yavaş yavaş solacak ve her şampuanladığında ton değişebilecektir. Bu nedenle vakit kaybetmeden deneyeceğin yeni rengi düşünmeye başlayabilirsin.

Elbette renk yarı kalıcı olsa da rengin ömrünü mümkün olduğunca uzatmak için uygun bir saç bakım rutini geliştirmek isteyeceksin. Günlük saç bakım ürünlerini Botanic Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Şampuan  ve Botanic Boyalı Saçlar İçin Renk Koruyucu Serum  ile değiştirmeyi dene. Bu ürünler sayesinde saçların nem kazanırken, rengini de hızlıca kaybetmez.

Yarı kalıcı saç rengi ne kadar kalıcıdır?

Orta ila düşük şampuan kullanımı ile güneşe ve yüzme havuzlarına (klor nedeniyle) sınırlı maruz kalma ile yarı kalıcı saç renkleri, yaklaşık 6-8 hafta (on yıkama) kadar kalıcıdır. Renk haftalar içinde doğal olarak solacaktır. Ancak yarı kalıcı boyanın en iyi görünümünü, ilk iki hafta içinde yaşayacaksın.

Haftada bir kez Botanic Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Şampuan kullanarak, rengin daha uzun süre korunmasına ve solmayı önlemeye yardımcı olabilirsin.

Yarı kalıcı saç renkleri güvenli midir?

Saç renkleri seçimi yaptıysanız ve artık saçınızı boyamaya karar verdiyseniz, Yarı kalıcı saç boyalarının güvenli olup olmadığını açıklayabiliriz. Yarı kalıcı saç boyaları, formülünde herhangi bir ağartıcı ya da amonyak içermediğinden, permalı veya önceden boyanmış saçlarda bile kalıcı boyalardan çok daha güvenlidir. Üstelik bu boyaları uygulamak, evde hızlıca yapılacak kadar basittir.

Yarı kalıcı saç renkleri ve diğer geçici boyalar

Saç boyaları arasında birkaç farklı geçici saç boyası türü vardır. Yarı kalıcı saç boyası, birçoğundan yalnızca biridir. Yeni renk tonu için hangisinin en iyi olduğunu seçmek konusunda kararsızsan, aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsin:

1.      Flashy Colors Yarı Kalıcı Krem Boya

Yıkanan saç rengi olarak da bilinen Flashy Colors saç boyası türü, aslında saç tellerinin rengini değiştirmez. Saçın korteksine girmeden sadece saç gövdesinin dışını kaplar. Sonuçlar maksimum 10 şampuanlamaya kaybolur ve formülde amonyak ya da peroksit gibi kimyasallar yoktur. Bu özellikleri sayesinde cesur renklerle oynamanın çok eğlenceli bir (ve bağlılık gerektirmeyen) yoludur.

2.      Flashy Colors Renkli saç spreyi

1 yıkamada giden renkler senin için doğru seçenek gibi mi görünüyor? O halde Flashy Colors Renkli Saç Spreyi denemek için doğru zaman! Geçici renkli saç boyası spreyi tüm saç tipleri ve dokuları üzerinde çalışırken, sadece bir şampuanlamada kaybolur. Direkt işleyen pigmentlerle geliştirilmiş formülü, saçı onarır ve parlaklık verir.

Daha önce boyanmış saç üzerine uygulandığında, renk tonunun yoğunluğunu arttırır. Hızlıca kuruyarak, saçta ağırlık hissi yaratmaz. Anında renk sonucu elde edilir. Tüm saç tiplerinde görünür renk sonuçları veren Flashy Colors renkli saç spreyi, tercihe göre tüm saça ya da saç tutamlarına uygulanabilir.

İlk şampuanlamaya kadar kalıcı Neva Flashy Colors renkli saç spreyi seçenekleri, tüm saç renklerine ve işlem görmüş saçlara uygulanabilir. İstenilen renk sonucuna kolayca ulaşmayı sağlar. Sosyal medyadaki en popüler Neva Kozmetik ürünlerinden biridir. Üstelik saçının ne kadar koyu ya da açık olduğunun önemi yok! Flashy Colors renkli saç spreyi, sahip olmak için saç renkleri fark etmeksizin saça kolayca uygulanabilir.

3.      Root Touch-Up

Saniyeler içerisinde saç diplerindeki beyazları kapatma özelliğiyle dikkat çeken Root Touch-Up, kullanıcının saç rengiyle bütünleşir ve doğal bir görünüm sağlar. Kullanım sonrası anında kuruduğu gibi ilk yıkamayla saçtan kolayca çıkar. 8 farklı renk seçeneğine sahiptir. Bu geçici saç dipleri için rötuş spreyi, gri saçları anında kusursuz şekilde gizler. Saniyeler içerisinde uygulanır ve anında kurur. Yıkanana kadar kalıcıdır.

Üstelik Root Touch-Up renklerini uygulamak oldukça kolay! Uygulama için ürünü ilk olarak iyice çalkala. Kullanmadan önce test et ve ürünü dik şekilde muhafaza et. En iyi sonuç için temiz ve kuru saça, 15 cm uzaklıktan sıkmalısın. Eşit derecede kamufle olana kadar sürekli ileri geri hareket ettir.

Kurumasını bekle ve eğer ürün cildinle ya da elinle temas ettiyse, nemli bez ya da sabun ve su ile hemen temizle. Root Touch-Up renklerini yüz tüyleri, kaşlar ya da vücut tüyleri için kullanmamalı, yalnızca saç diplerine uygulamasın.

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstylist.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academy Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.