Sarı saç renklerinin, hızla solabileceği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bununla birlikte sarı renk saçlar beklenenden daha hızlı matlaşıyorsa (iki veya üç hafta sonra), mevcut saç bakımı rutininde bazı hatalar yapıyor olabilirsin.  Gerek yanlış ürün kullanmak gerekse saç tellerine çok sert davranmak gibi günlük saç bakım alışkanlıkların, sarı saç renkleri için görünümü olumsuz yönde etkileyebilir.

Sarı rengin solma riskine karşı nasıl savaşacağını ve saçlarının her zaman canlı görünmesini nasıl sağlayacağını öğrenmek ister misin? İşte saç renginin bozulmasına yol açabilecek 8 saç bakımı hatası, bunlardan nasıl kaçınacağın ve ışıltılı sarı saçlarını korumak için yapman gerekenler…

1.      Saçları her gün yıkamak

Yeni yıkanmış, tertemiz saç fikrini çok sevsen bile günlük şampuanlama sarı saçlılar için iyi değildir. Özellikle de zararlı içerikleri olan şampuanlar sadece kiri ve yağları gidermekle kalmaz, aynı zamanda saç renginin bir kısmını da çıkarabilir. Bu yüzden hafta boyunca saç rengini koruma özelliği olan Botanic Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Şampuan ve kuru şampuanlar arasında geçiş yaparak sarı saç renginin solmasını önleyebilirsin.

2.      Gümüş şampuanları ve saç kremlerini fazla kullanmak

Her şeyde olduğu gibi gümüş saç ürünlerinin kullanımında da aşırıya kaçmak, özellikle sarı saç renginin donuk görünmesinin bir nedeni olabilir. Gümüş şampuan ve saç kremleri mor pigmentlerle formüle edildiğinden aşırı miktarda kullanarak renk yüklemesi yapmak, saç tellerini lekeleyebilir. Bunun yerine mükemmel dengeyi bulmak için gümüş saç bakım ürünlerinin kullanım sıklığını azaltmalısın. Ancak kullanmayı kesinlikle bırakmamalısın.

İçeriğindeki mor pigmentler ile saçın sarı rengini etkin bir biçimde nötralize eden Okay Professional Color Refreshing System Gümüş Şampuan & Krem Set kullanarak, sarı saçlarının hem doğal görünmesini hem de canlılığını korumasını sağlayabilirsin.

3.      Saç maskesi kullanmamak

Sarı saç renkleri için saç maskesi kullanman şart desek yalan olmaz. Herhangi bir kimyasal işlem, saçlarda zayıflık veya kuruluk hissi bırakılabilir. Saçların nemli olmadığında sağlıklı değildir ve sağlıksız saçlar da renk tutmaz.

Botanic Boyalı Saçlar için Renk koruyucu Maske ile haftalık bakım yaparak, saçlarına gerekli besinleri ve nemi geri kazandırabilirsin. Aksi halde maske uygulamadan saç tellerin donuk, yorgun ve düz görünebilir. Bunu istemezsin değil mi?

Sarı saç renklerinin zarar görmemesi için saç maskesi kullanmak faydalı olabilir.

Sarı saç renklerinin zarar görmemesi için saç maskesi kullanmak faydalı olabilir.

4.      Saç parlatıcı cilaları uygulamamak

Sarı saçlar dendiğinde ilk akla gelen bakır uçlara ve solmuş köklere “Güle güle” demenin zamanı geldi! Saç cilası uygulamaları, sarı saç renginin taze ve parlak görünmesini sağlar. Bu hızlı bakımlar sadece 20 dakika sürer ve saçının görünümünü tamamen canlandırabilir. Cila uygulaması saç tellerine yalnızca parlaklık ve canlılık katmakla kalmaz, aynı zamanda sarı saç rengini tonlandırmaya ve yenilemeye de yardımcı olur.

5.      Yıpranmış saçları tedavi etmemek

Hasarlı ve yıpranmış saçlar ne yazık ki saç rengini iyi tutmaz. Bu kırık saç telleri, sağlıklı tellerin alacağı şekilde rengi ememez. Saçını yeniden canlandırmak için renk uygulamasından önce veya sonra yıpranmış saçlar için maske, şampuan, saç kremi ve serum gibi ürünlerden faydalanmayı denemelisin.

Botanic Yıpranmış Saçlar için Yoğun Onarıcı Şampuan , Yıpranmış Saçlar için Yoğun Onarıcı Saç KremiYıpranmış Saçlar için Yoğun Onarıcı Maske ve Yıpranmış Saçlar için Yoğun Onarıcı Serum ürünlerini düzenli şekilde kullanarak, saçlarını yeniden yapılandırıp onarabilirsin. Bu hızlı bakım saçını güçlendirmeye, renk uygulaması için ihtiyaç duyduğu bakımı vermeye ve sonrasında saçının korunmasına yardımcı olur.

6.      Isıyla şekillendirirken saçı korumamak

Saçlarına ısıyla şekillendirme yaparken ısı koruyucu kullanmıyorsan, başlama zamanı geldi diyebiliriz. Aşırı sıcak şekillendirme, solmuş sarı saç rengi söz konusu olduğunda çok büyük bir faktördür ve aynı zamanda en önlenebilir olanlardan biridir. Sadece birkaç ısıya karşı koruyucu sprey ile saç renginin ömrünü ciddi şekilde uzatabilirsin.

7.      Saç bakım ürünlerini sürekli değiştirmek

Yeni ürünleri denemek her zaman eğlenceli olsa da saç bakım ürünlerini sürekli olarak değiştirmek, saç renginin görünümünü zamanla soldurabilir. Tüm ürünler aynı şekilde formüle edilmediğinden birlikte iyi çalışmayabilirler. Ürünlerini hafta boyunca sürekli olarak değiştiriyorsan, saç rengin bazı hayati korumalarını kaybediyor olabilir.

Botanic markasının boyalı saçlar için özel olarak üretilen renk koruyucu şampuan, saç kremi ve maske ürünleri ile özel bir saç bakım rutini oluşturabilir, sarı saçlarının ışıltı ve parlaklığını her zaman koruyabilirsin.

8.      Sarı saç renkleri için özel olarak formüle edilmemiş ürünler kullanmak

Sarı saç rengine sahip kişiler için özel olarak üretilen, güvenli saç bakım ürünleri bulmak oldukça kolay! Sarı saç rengi bakımı için formüle edilmiş Botanic Gümüş Şampuan ve Okay Professional Color Refreshing System Gümüş Şampuan & Krem Set ürünlerini kullanarak, sarı saç tellerinin ömrünü büyük ölçüde uzatabilirsin. Aynı zamanda saçlarına eşsiz bir parlaklık ve yumuşaklık katabilir, doğallığıyla göz kamaştıran sarı saçlara sahip olabilirsin.

Nisan ayının gelmesiyle birlikte baharın ayak sesleri de duyulmaya başlandı. Kuş cıvıltısı ve rengarenk çiçekler, yepyeni bir görünüm için inanılmaz enerji veriyor. Biz kadınlar için yeni bir görünümün yolu ise ilk olarak saçlarımızdan geçiyor. Bu yüzden bu bahar popüler olacak 2022 saç trendleri hakkında fikir edinmek isteyenler için bu kılavuzu hazırladık.

Son iki yıldır hızla ön plana çıkan shag ve mullet gibi saç kesimi trendlerinin ardından 2022 bahar sezonunda çok daha cesur ve kuralsız kesimlerin trend olduğu bir döneme geçiş yapıyoruz. Pinterest’in son trend raporuna bakıldığında, 2022 baharının en büyük saç trendleri arasında doğal saç dokusunun korunduğu, graffiti, küt bob, ahtapot kesim, rapunzel saçlar gibi cesur kesimler ve renklendirmeler göze çarpıyor. Özetle, bu bahar aylarında alıştığımız modellerden farklı olarak cesur ve sıra dışı kesimlere sıkça rastlayacağız. Eğer yeni saç trendlerini denemek konusunda istekliysen okumaya devam et ve 2022 baharına bomba gibi girmeye hazır ol!

2022 Saç trendlerini keşfedin: 2022 Baharına damgasını vuracak saç kesimleri!

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstyles.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academi Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.