Sana en uygun nişan saçı modeli hangisi? Uzun zamandır heyecan ve sabırsızlıkla beklediğin nişan törenin yaklaşıyor ve sen hala nasıl bir saç modeli tercih etmen gerektiğine karar veremedin mi? Nişan töreni, müstakbel nişanlının tüm akrabalarının ve yakınlarının seni gelin olarak göreceği, düğün destanınızı başlatan ilk olay. Bu yüzden nişan gününde doğru bir nişan saç modeli seçmen çok önemli.

Bu nişan saç modelleri sayesinde hem nişan salonunda tüm dikkatleri üzerine toplayacaksın hem de istersen senin için derlediğimiz evde nişan saç modelleri ile o gün evdeki en güzel kadın sen olacaksın.

Eğer bu özel günde tercih edeceğin saç stili konusunda endişeleniyorsan, yardım etmek için biz buradayız! Nişan sırasında kıyafet modelin, yüz şeklin ve makyajın, hangi saç modelinin sana daha uygun olacağını belirleyen başlıca etkenler. Öyleyse nişan töreni için deneyebileceğin bazı şık, modern ve pratik nişan saç modellerine bir göz atalım!

Nişan saç modeli seçerken bunlara dikkat

Nişan saç modeli seçerken bunlara dikkat

Nişan saç modeli seçerken bunlara dikkat!

  • Nişan saç modelleri arasından seçimini, nişanın yapılacağı mekana göre yapman çok daha uyumlu görünmeni sağlar. Bu yüzden mekanı belirledikten sonra saç stiline karar vermek daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Kıyafet seçimine göre tercih edeceğin saç modeli, seni daha şık ve uyumlu gösterecektir. Bu yüzden kesinlikle kıyafetinden bağımsız bir saç modeli tercihi yapma.
  • Nişanın yapılacağı zaman da oldukça önemli bir etken. Yaz, kış veya bahar mevsimine uygun saç modeli seçimi yapmalısın. Bu sayede mevsimle uyumlu bir görünüm oluşturabilirsin.
  • Bu özel ve tekrarı olmayan günün için kuaförünü çok iyi seçmeli, önceden yaptığı örnekleri mutlaka gidip yerinde görmelisin. Aksi halde yalnızca sosyal medya paylaşımlarına bakarak karar vermek çok riskli olabilir.
  • Eğer saçını boyatacaksan, sana uygun saç rengini keşfetmek için saç renkleri kategorimize göz atabilirsin.
  • Eğer yeterli zaman var ise nişan töreninden önce mutlaka saç provası yapmalısın. Bu, sana birçok konuda oldukça yardımcı olacaktır.
  • Nişan saç stilini seçerken saç yapını ve yüz şeklini dikkate aldığından emin ol.
  • Nişanından önce saç bakımlarını aksatmamalısın. Nişanında parlak ve hacimli saçlara sahip olmak için Neva Kozmetik’ten alabileceğin onlarca saç bakım ürünü mevcut.

Aşağıda bunlar için uygun örnekler bulabilir, sana hitap edenler arasından seçim yapabilirsin.

1.      Yüz şekline göre nişan saç modelleri

Hem saç modeli hem de makyaj için yüz şekli çok önemli bir kriter. Saç ve makyaj seçiminde küçük hileler yaparak yüzünde, göze çarpmasını istemediğin yerleri kolayca kamufle edebilirsin. En yaygın yüz şekilleri arasında oval, yuvarlak, kare, kalp ve dikdörtgen yüz tiplerini sıralamak mümkün. Aşağıda kendi yüz şekline uygun bir nişan saçı modeli bulabilir, bu özel gününde çok hoş ve etkileyici görünebilirsin.

Yüz şekline göre nişan saç modelleri

Yüz şekline göre nişan saç modelleri

Yuvarlak yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Eğer yüzünün uzunluğu ve genişliği neredeyse aynıysa, yuvarlak yüz şekline sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yuvarlak yüz şekli dendiğinde akla dolgun yanaklar ve belirsiz elmacık kemikleri gelir. Bu yüz tipine sahipsen, yandan ayrılmış dağınık topuz, sana uygun bir nişan saçı modeli olabilir. Bu sayede yüz hatlarını dairesel görünümünden uzaklaştırıp oval yüz şekline yaklaştıracak hamleler yapabilirsin.

Yuvarlak yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Yuvarlak yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Oval yüz tipine göre nişan saçı modelleri

En ideal yüz şekli olarak bilinen oval yüz tipine neredeyse tüm saç modelleri çok yakışır. Yüz şeklin oval ise nişan günün için yüz hatlarını ortaya çıkartan saç modellerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin. Sade topuz veya atkuyruğu saç modellerini tercih ederek kusursuz görünümünle ve etkileyici bir nişan saç modeli ile tüm davetlileri büyülemeye hazır ol!

Oval yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Oval yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Dikdörtgen yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Dikdörtgen yüz şeklinin en belirgin özelliği yüz uzunluğunun, genişliğinden fazla olması. Köşeli ve uzun bir yapısı olan dikdörtgen yüz şekline uygun nişan saçı modeli arayışındaysan, yanlara doğru hacim kazanan ve yüz genişliğini artıran modellere yönelebilirsin. Bu modeller arasında; kıvırcık veya dalgalı modeller ile ensede dağınık topuz modellerini sıralayabiliriz.

Dikdörtgen yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Dikdörtgen yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Kare yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Yüz uzunluğu ve genişliğinin aynı olduğu şekil, kare yüz şekli olarak adlandırılıyor. Köşeli, sert ve belirgin hatları olan bu yüz tipine sahipsen, tercih edebileceğin birbirinden etkileyici onlarca nişan saçı modeli bulman mümkün. Eğer saçların uzunsa, yumuşak dalgalarla algıyı saç uçlarına yöneltebilirsin. Bu yüz şekli için topuz tercih etmek istersen, en iyi seçim bukleli yandan topuz diyebiliriz.

Kare yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Kare yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Kalp yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Kalp yüz şeklinde yüzün alt kısmı dar, üst kısmı ise daha geniştir. Kalp yüz şekline uygun model seçilirken dikkat edilmesi gereken önemli iki kısım, alın ve çene. Bu yüz şekli için uygun olan nişan saçı modeli  olarak ilk sırada tepeden bombeli topuzları görüyoruz.

Sıkıca geriye taranmış saç modelleri ise bu yüz şekline sahip olanların uzak durması gereken modeller arasında yer alıyor. Bu yüzden nişan gününde sımsıkı bir topuz modeli tercih etmekten kaçınmalısın.

Kalp yüz tipine göre nişan saçı modelleri

Kalp yüz tipine göre nişan saçı modelleri

2.      Uzunluğa göre nişan saç modelleri

Nişanlık saç modelleri seçerken dikkat etmen gereken bir diğer önemli nokta da saçlarının ne kadar uzun olduğu. Saçlarını iyi tanıyarak, internette gördüğün saç modellerinin sana yakışıp yakışmayacağına kolayca karar verebilirsin.

Uzunluğa göre nişan saç modelleri

Uzunluğa göre nişan saç modelleri

Uzun nişan saçı modelleri

Kolunun omuz ile dirsek arasındaki kısmının ortasını geçen boyda saçlara sahipsen, uzun saçlı olduğunu söyleyebiliriz. Ve tabii çok şanlı olduğunu da! Uzun saçlıların nişan için tercih edebileceği pek çok saç modeli bulmak çok kolay.

Özellikle örgü modelleri, uzun saçlarda şahane görünüyor. Üstelik saç aksesuarları için de örgüler harika bir zemin oluşturuyor. Dilersen örgülü nişan saçı modellerinde örgülerin arasına tarzına uyan çiçekler veya zincirler ekleyebilir, davetlilerin hayranlık dolu bakışlarını üzerine toplayabilirsin.

Uzun nişan saçı modelleri

Uzun nişan saçı modelleri

Orta uzunlukta nişan saçı modelleri

Omuz ile omuzdan 4 parmak aşağısı arasında kalan saç boyu, orta boy saç olarak kabul ediliyor. Bu nedenle zaman zaman uzun saçla karıştırılabiliyor.

Orta boy saçlara sahipsen nişan töreninde dalgalı saç modeli tercih edebilirsin. Ancak bu şekilde saçlarının olduğundan biraz daha kısa görüneceğini unutmamalısın. Şık tokalarla süslediğin ense topuzu veya taçla süslenmiş açık saç modelleri de orta boy saçlar için ideal nişan saçı modelleri arasında sıralanabilir.

Orta uzunlukta saç için saç modelleri

Orta uzunlukta saç için saç modelleri

Kısa nişan saçı modelleri

Maskülen kısalıktan başlayıp omuz hizasına kadar uzanan saç boyu, kısa saç olarak adlandırılıyor. Çok kısa, küt, kulak altı gibi saç stilleri, kısa saç boyu sayılıyor.

Kısa bir nişan saçı modeli arayan heyecanlı gelin adayları, nişan ve düğün hazırlıklarında pratik seçimler yapabiliyorlar. Bu, onlara pek çok açıdan avantajlar sağlıyor. Eğer kısa saçlılar için nişan saç modeli arayışındaysan, örgülü ve aksesuarlı modellere yönelebilir, aksesuar tercihini taraklı saç tokasından yana kullanabilirsin.

Kısa saç için saç modelleri

Kısa saç için saç modelleri

3.      Mekana göre nişan için saç modelleri

Nişanın nerede yapılacağı da nişan saçı modeli seçiminde çok önemli bir kriter. Bir balo salonunda bohem tarzda modeller uygun olmayacağı gibi bir kır alanında da abartılı topuz uygun olmayacaktır. Nişan töreninizin yapılacağı alana göre aşağıdan uygun nişan saçı modeli seçebilir, bu çok özel gününde uyumlu ve şık görünümün keyfini doyasıya çıkarabilirsin.

Mekana göre nişan için saç modelleri

Mekana göre nişan için saç modelleri

Balo salonu için nişan saçı önerileri

Sana uygun bir nişan saçı modeli seçerken mekana uygun bir model seçimi yapmak oldukça önemli. Nişan töreninizi bir otelin balona salonunda yapmayı planlıyorsanız, görünümünü bu mekana uyumlu hale getirmen şart. Yaptığın saç modeli seçimi, eşsiz ve zarif bir şıklık yansıtmalı. Böylece hem damadı hem de davetlileri kendine hayran bırakacaksın!

Son derece şık bir mekan olan balon salonu için fazlasıyla iddialı bir saç stili ile davetlilerin karşısına çıkmalısın. Topuz, elbette bu mekan için çok iyi bir seçim olacak ancak tek başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden topuzunu taşlı, parlak aksesuarla zenginleştirmeyi ihmal etmemelisin.

Balo salonu için nişan saçı önerileri

Balo salonu için nişan saçı önerileri

Kırda yapılacak nişanlar için saç modelleri

Kır alanı, özellikle yaz törenleri için muhteşem bir seçenek. Sıcak günlerde kırda yapılacak bir nişan töreninin, davetlilere de çok fazla keyif verdiğini söyleyebiliriz. Açık havadaki böyle bir mekanda saçlarını açık bırakan modeller kullanmak, senin için en doğru seçim olabilir. Rüzgarda hafif dalgalanan saçlar, düğün provası da denen nişan törenin için harika bir görünüm oluşturur. Özellikle de uzun saçlılar için onlarca nişan saçı modeli arasından su dalgası modeli oldukça öne çıkıyor. Su dalgası saç modeli, kır nişanında kesinlikle müthiş bir etki oluşturuyor.

Uzun saçlıların kır nişanında değerlendirebileceği ikinci bir saç modeli önerimiz ise saçları hafif burarak, yarım toplama modeli. Bu model sayesinde çok şık bir görünüm oluşturabilirsin. Kısa ve orta boy uzunluktaki saçlar için ise üst kısımlarını ördükten sonra alt kısımların dalgalandırıldığı bir model tercih edebilirsin.

Kırda yapılacak nişanlar

Kırda yapılacak nişanlar

Evde yapılacak nişanlar için saç modelleri

Pek çok çift, nişan törenini evde yapmayı tercih ediyor. Yakın akrabalarla birlikte yapılan bu törende hoş ve alımlı bir, evde nişan saçı modeli tercih etmek çok önemli. Ev, kapalı bir alan olduğundan nispeten sade biraz da zarif bir nişan saçı modeli tercih etmelisin.

Bunun için ilk önerimiz elbette hacimli at kuyruğu! Bu saç modeli, gerçekten de evde yapılan nişan töreni için çok uyumlu bir tercih oluyor. Toplu saç modeli kullanmak istemezsen açık saç stillerini de tercih edebilirsin. Salaş ve dalgalı saç modellerini, örgülerle ve çiçeklerle renklendirebilirsin.

Evde yapılacak nişanlar

Evde yapılacak nişanlar

Restoranda yapılacak nişan töreni için fikirler

Nişan töreninizi bir restoranda yakın çevrenizle yapmak istiyorsanız, buna uygun saç ve kıyafet seçimleri yapmalısın. Restoranda, abartılı görünümlerden uzak durmalısın. Aksi halde abartılı görünümler, küçük ve kapalı bir alan olan restoranda göze olumsuz şekilde çarpabilir.

Restoranda nişan töreni için uygun olabilecek saç modellerinden bir diğeri ise hacimli dağınık topuz. Bu saç modelinin dışında topuz olmasını istemezsen, aksesuarlı dalgalı saç stillerine yönelebilirsin. Bu doğal ve hoş dalgalı saç modelini çiçekli aksesuarlarla renklendirebilirsin. Kısa ve orta uzunlukta saçlara sahipsen, boğumlu topuz modelleri, belki de senin için ideal nişan saçı modeli olabilir.

Restoranda yapılacak nişan

Restoranda yapılacak nişan

4.      Tarza göre nişan için saç modelleri

Nişan töreninde saç modelin mutlaka tarzını da yansıtmalı. Eğer romantik tarzdan hoşlanıyorsan, zarif topuzların pırıltılı aksesuarlarla süslendiği saç modellerini tercih ederek, tarzını saçlarına taşıyabilirsin. Biraz daha özgür ruhlu bir gelin adayı isen; dağınık örgülü modellerle saçlarına bohem bir enerji taşıman çok kolay. Nostalji sevenlerin imdadına ise retro saç aksesuarları yetişiyor! Sen de retro tarzdan hoşlanıyorsan, bu aksesuarlar ile saçlarında vintage bir nişan saçı modeli yapabilirsin.

Peki senin tarzını yansıtan nişan saçı modeli hangisi? Gel, birlikte keşfedelim!

Tarza göre nişan için saç modelleri

Tarza göre nişan için saç modelleri

Klasik tarzda nişan saçı modelleri

Klasik tarz seven gelin adaylarının nişan töreni özellikle de tarihi mekan ve davet salonlarında yapılacaksa, yine klasik tarzda bir nişan saçı modeli en uygun seçimdir. Dalgalı nişan saç modelleri ile birlikte ışıltılı saç aksesuarları kullanabilir, klasik bir topuz tercih edebilirsin.

Klasik tarzda nişan saçı modelleri

Klasik tarzda nişan saçı modelleri

Romantik tarzda nişan saçı modelleri

Romantik tarzını saçlarında yansıtmak için ideal nişan saçı modeli, yarım toplanmış zarif bir topuzdur. Işıltı saçan taçlar ve zarafet taşıyan saç tokaları ile zenginleştirebileceğin romantik saç modelini, dantelli bir nişan elbisesi ile tamamlayabilirsin.

Romantik tarzda nişan saçı modelleri

Romantik tarzda nişan saçı modelleri

Bohem tarzda nişan saçı modelleri

Bağımsız ruhlu gelin adaylarının nişan töreni seçimi genellikle bohem tarzda organizasyondan yana olabiliyor. Bu tarz organizasyonlarda düz kesim nişan elbisesi tercih edebilir, elbiseyi doğal bir nişan saç modeli ile tamamlayabilirsin.

Açık saç modelleri ile bohem tarzın vazgeçilmezi örgü saç modellerini bir arada kullanabilir, bu tarza uygun çiçekli taçlar ve tokalar ekleyerek saç modelini büyüleyici bir görünüme kavuşturabilirsin.

Bohem tarzda nişan saçı modelleri

Bohem tarzda nişan saçı modelleri

Vintage nişan saçı modelleri

Nostaljiden hoşlanan gelin adayları için her vintage açık nişan saçı modeli, muhteşem bir seçenek. Romantik topuz yaparak ışıltılı saç tokası ile topuzunu süsleyebilir, çiçekli bantlar kullanarak vintage tarzınızı hoş bir görünümle tamamlayabilirsin.

Vintage nişan saçı modelleri

Vintage nişan saçı modelleri

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstylist.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academy Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.