Kıvırcık saç modelleri doğru uygulanırsa kıvırcık saç harikadır. Görünümünüze benzersiz bir dokunuş katabilecek eşsiz bir dokudur. İster saçınızın doğal kıvırcık görünmesini sağlayacak bir kesim yaptırmak isteyin, ister yeni bir stil arayışında olun. Kıvırcık saç uzmanlarının yardımıyla, kıvırcık saçlar için en iyi kesimleri paylaştık. Hayatınızın geri kalanında kıvırcık saçlarınız için asla endişelenmenize gerek kalmayacak!

Kıvırcık saç, şekillendirilmesi ve yönetilmesi zor olan benzersiz bir saç türüdür. Ayrıca kesilmesi de düz saça göre çok daha zordur. Ancak bunun sizi harika kıvırcık saçlara sahip olmaktan alıkoymasına izin vermeyin.

Doğal buklelerinizi güzelleştirecek en iyi saç modelini bulmak zor olabilir. Kıvırcık saç tek boyutlu değildir. Kıvırcık saçta dokular, dalgalar, bobinler ve sarmallar vardır. Kıvırcık saç ipuçları arıyorsanız, kıvırcık saçlar için en sevdiğim saç modellerinden bazılarını sizinle paylaşacağım. Size her kesimin artılarını ve eksilerini vereceğim, böylece ne yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.

 

Kıvırcık Saç Modelleri: Omuz Kesimi

Kıvırcık Saç Modelleri: Omuz Kesimi

Kıvırcık Saç Modelleri: Omuz Kesimi

Daha kalın veya daha yoğun bukleleriniz varsa, omuz kesimi buklelerinizin yüzü güzel bir şekilde çerçevelemesine izin verecektir. Herhangi bir patlama veya saçak olmadan basit tutun ve her buklenin, altındakine oturmaması için iyi bir şekilde kırpıldığından emin olun. Bu, bu görünüme ulaşmanın anahtarı olan buklelerinizin tanımlanmış görünmesini sağlar.

 

Kıvırcık Saç Modelleri: Katmanlı Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Katmanlı Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Katmanlı Bukleler

Katmanlı bukleler, saça hacim ve hareket kazandırırken ağırlıksız bir şekil oluşturur. Tanımlanmış bukleleriniz yoksa ve hacimli olmadan hacim yanılsaması yaratmak istiyorsanız mükemmeldir. Katmanlı bukleler genellikle orta ila uzun uzunluktaki saçlarda harika çalışır.

 

Kıvırcık Saç Modelleri: Bob Kesim

Kıvırcık Saç Modelleri: Bob Kesim

Kıvırcık Saç Modelleri: Bob Kesim

Kısa saçlar için ideal olan bob kesim, güçlü bir görünüm yaratmak için saçınızın doğal dokusuyla oynar. Saç omzun hemen üstünden kesilir ve alnı kısmen saracak şekilde şekillendirilebilir. Özellikle yüz yapılarına açı yanılsaması eklemek isteyen yuvarlak yüzlü insanlar için harikadır.

 

Kıvırcık Saç Modelleri: Saçaklı Uzun Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Saçaklı Uzun Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Saçaklı Uzun Bukleler

Komşu kızı görünümünü hedefliyorsanız, saçaklı uzun saçı seçmeden önce iki kez düşünmeyin. Ön kısımda yanaklarınızı çerçeveleyecek ve buklelerinizle oynamanıza izin verecek uzun bukleler bulunur. Her 3 ayda bir düzenli bir düzeltme, kesimin taze ve yapılandırılmış görünmesini sağlar.

 

Kıvırcık Saç Modelleri: Vurgulu Orta Boy Kesim

Kıvırcık Saç Modelleri: Vurgulu Orta Boy Kesim

Kıvırcık Saç Modelleri: Vurgulu Orta Boy Kesim

Hacimden ödün vermek istemiyorsanız, orta kesim tercih edin. Omzunuza düşen bukleleri vurgulamak donuk buklelere hayat katacaktır. Hacim veren bir sprey kullanın veya düz görünmesini önlemek için taç bölgenizdeki saçı geriye doğru tarayın. Buklelerin kabarmasını ve birbirinin üzerine çökmesini önlemek için dolaşık açıcı bir sprey sıkabilirsiniz.

 

Kıvırcık Saç Modelleri: Yandan Ayrılmış Kısa Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Yandan Ayrılmış Kısa Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Yandan Ayrılmış Kısa Bukleler

Yan ayırarak kısa buklelerinizi gösterin. Yüzü hafifçe açar ve diğer yüz özelliklerinizi daha belirgin hale getirirken dikkati gözlere çeker. Buklelerinizi canlı ve yumuşak tutmak için nemlendirici serumla destekleyebilirsiniz.

 

Kıvırcık Saç Modelleri: Merkezden Ayrılmış Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Merkezden Ayrılmış Bukleler

Kıvırcık Saç Modelleri: Merkezden Ayrılmış Bukleler

Ortadan ayrılmış kesimler, yüz özelliklerini vurgulamak ve yüzü çerçevelemek için idealdir. İlk başta göz korkutucu görünebilir ama doğru bir şekilde şekillendirirseniz harika sonuçlar alabilirsiniz. Kısa veya uzun, herhangi bir saç uzunluğu ve dokusu ile çalışır ve yine de az bakım gerektirir

 

Kıvırcık Saçları Korumak İçin İpuçları

 • Şampuanı azaltın. Haftada bir kez saç uçlarınızı şampuanlamaya devam edin ve daha fazla kabarmayı teşvik etmek istemiyorsanız daha çok bakıma odaklanın.
 • Stilistinizden saçınızı ıslak değil, kuru kesmesini isteyin. Kuru kesim, saçta bulunan buklelerin şeklinin ve miktarının daha iyi anlaşılmasını sağlar. Saç kesiminden sonra saçın nasıl görüneceğinin net bir resmi ancak kuru kesim ile mümkündür.
 • Nemlendirici bir maske kulağa fazla gelebilir, ancak bize güvenin. Biraz nemlendirme bir sonraki yıkamanıza kadar size parlak, kabarık ve elektriklenmeyen bukleler verebilir.
 • Saç yıkama işlemi tamamlandıktan sonra nemi hapsetmek çok önemlidir. Bu, son durulamanın soğuk su ile yapılmasını sağlayarak mümkün olabilir. Ilık su rahatlatıcı olabilir ancak soğuk su tedavisini bir deneyin ve saç yapınızdaki farkı göreceksiniz.
 • Geniş dişli bir fırça tercih edin, böylece saçınızı kafanızdan koparmazsınız ve saçınızı ayırmadan ve şekillendirmeden önce çözersiniz.
 • Kıvırcık saçlar küçülme ve gerçekte olduğundan daha kısa görünme eğilimindedir. Bu nedenle, uzunluğu kaybetmemek için düşündüğünüzden daha az kesmeniz önemlidir.
 • Kıvırcık saçları şekillendirirken daha kolay ve güvenli yöntem parmakları kullanmaktır. Ürünleri dağıtmak için tarak kullanmak saçın kırılmasına neden olabilir.
 • Saçlarınızı kökten uca fırçalıyor musunuz? Yönü tersine çevirmenin zamanı geldi. Önce uçları fırçalamak, saçınızın alttan açılmasına yardımcı olur. Daha sonra fırçayı köklerden ve uzunluklar boyunca uçlara zarar vermeden veya telleri kırmadan hareket ettirmek daha kolay hale gelir.
 • Fön makinesine bir mola verin. Mümkün olduğunda, saçınızı kurumaya bırakın, çünkü bu, ürünlerin gerçekten etki etmesine izin verir ve kuruduktan sonra saçın kabarmasına neden olmaz. Hızlı bir kurutma için düzenli olarak fön makinesine bağlı olarak saçınızın dokusunu etkileyebilir ve buklelerinizin parlaklığını azaltabilir.
 • Geceleri uyurken saçınızı açık bırakma eğiliminde misiniz? Saçınızı gevşek bir şekilde başınızın üstüne bağlayarak saçınızı kabarık bir topuz yapın. Bu, buklelerin yastığınızda düz durmasını ve sabaha kadar şekillerini kaybetmemesini sağlayacaktır.
 • Hala pamuklu bir yastık kullanıyorsanız, kendinize ipek bir yastık kılıfı alın. Pamuktan farklı olarak, ipek kılıf sürtünme yani kabarmaya neden olmaz.

 

Kıvırcık saçlıların çok fazla ilgisini çeken bu konulara da göz atmak isteyebilirsiniz:

Keratin bakım nedir? Keratin bakımı nasıl yapılır?

Saç Bakımı Sırlarımızı Paylaşıyoruz: Yıpranan Saçlara Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstyles.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academi Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.