Bembeyaz bir kar manzarası… Kış denince akla ilk gelen ve içini sıcacık ısıtan mükemmel şeylerden sadece biri. Fakat kış yalnızca güzellikleriyle gelmiyor ne yazık ki. Bu mevsimde saçların, çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Bu da saçlarına çok daha fazla bakım yapman ve ilgi göstermen gerektiği anlamına geliyor.

O halde işe ilk olarak kış mevsiminin saçlarına etkilerinin neler olacağını öğrenerek başla ve yazımızdaki saç bakım tüyolarına kulak vererek mutlaka erkenden önlem al.

Kış mevsiminin getirdiği soğuk hava, saçlarında bazı olumsuz etkilere yol açıyor. Eğer sen de bu sorunların hepsini ya da bazılarını yaşıyorsan, Neva Kozmetik saç bakım ürünleri ile saçına hak ettiği bakımı sağlayabilirsin.

İşte kış mevsiminin saçına verdiği 5 zarar;

1)     Mat ve Donuk Görünüş

Kış mevsimi ile birlikte gelen kuru hava, saçlarının canlı ve parlak görünümünü alıp götürüyor. Bu yüzden saçların çok daha mat ve donuk bir görünüşe sahip oluyor.

2)     Aşırı Kuruluk

Saça gelen tüm kötü etkilerin sebebi elbette kuru hava. Kış mevsiminde havadaki nem oranı düşüyor ve bu da havanın kurumasına yol açıyor. Haliyle kuru hava, saç tellerinin de aşırı kuruyarak sertleşmesine neden oluyor.

3)     Elektriklenen ve Kabaran Saçlar

Kış mevsiminin belki de en çok can sıkan şeyi, elektriklenen ve sürekli kabaran saçlar. Her yöne yapışarak kontrolden çıkan saç telleri, eminiz ki sana da çok tanıdık geliyordur.

4)     Sürekli Kırılan Saç Uçları

Havanın soğumasıyla birlikte nem seviyesinin azaldığından, saç uçların da kırılmaya daha meyilli oluyor. Bunu, özellikle saçını şekillendirdiğinde daha kolay fark edebilirsin. Düzleştirici, maşa ya da fön gibi ısı veren şekillendiriciler kullandığında saçlarının uçları tel tel ayrılır.

5)     Dökülen Kepekli Saçlar

Kış mevsiminin saçlarda yol açtığı olumsuz etkilerden biri de artan dökülme ve kepek sorunu. Kuruyan hava ile birlikte hem cildin hem de saç derin kurumaya başlıyor. Bu yüzden kuruyan saç tellerin, dökülme ve kepeklenmeye daha yatın oluyor.

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstylist.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academy Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.