İşte beklenen dosya: Gelin saç renkleri!

Gelin saçı ne renk olmalı? Gelinlikle uyumlu saç renkleri nelerdir? Okumaya devam et ve senin için gelinlik saç renklerini birlikte bulalım.

Gelin adayları için düğün gününden önce yapılacaklar listesinde pek çok şey olduğunu biliyoruz. Düğün salonu seçimi, mekandaki son donanımlar ve dekorla ilgili son kontroller, yemek hizmeti verenlerle koordinasyon, şarkı seçimi ve daha akla gelmeyen birçok detay… Ve tabii bu uzun listeye eklenmesi gereken en önemli şeylerden biri olan; gelin saç rengi seçimi!

Gelinliğinle muhteşem uyumda gelin saçı modelleri arasından henüz seçimini yapmadıysan bu içeriğimize de mutlaka göz atmalısın: Hayallerinin ötesinde 22 gelin saç modeli, rüya gibi düğün saç modelleri

Heyecanla beklenen düğün günü için saç rengi seçimi, birçok gelinin yapılacaklar listesinin en önemli parçası. Bazıları doğal saç renginde ufak değişikler yapmayı tercih ederken bazı gelinler de yumuşaklık ve parlaklık eklemek için ufak vurgular eklemeyi seçiyor. Bazı cesur gelinler ise köklü bir renk değişikliği yapmaya karar verebiliyor. İster yıllardır saçını boyuyor ister ilk kez boyamayı düşünüyor ol, bu eşsiz gününde göz kamaştırıcı saçlara sahip olmak için birçok renk seçeneğin var.

İşte gelinliğinle çok yakışacak en iyi 10 düğün saç rengi önerisi!

 

Saçını ne zaman boyamalısın

Mükemmel gelin saç rengi için saçını düğünden önce ne zaman boyamalısın?

Muhtemelen düğününüzden önce saç rengini ne zaman değiştirmen gerektiğini merak ediyorsundur.  Sektördeki en iyi kuaförler tarafından gelinlerin düğünlerinden ortalama bir hafta önce saçlarını boyamaları öneriliyor. Bu şekilde rengin oturması ve daha doğal görünmesi için bolca zaman kalması sağlanabiliyor.

 

Gelinliğe en çok yakışan saç renkleri

Düğününde en çok göz alacak gelinlik saç renkleri

Genellikle kuaförler, bir gelin adayı saçlarını hiç boyamadıysa normal saç renginden biraz daha açık bir tonda renk tercih etmesini önerir. Bu sayede düğün gününde daha canlı bir auraya sahip olabilirsin. Ayrıca ufak bir değişiklik bile saçlarının daha doğal, parlak ve şekillendirildiklerinde daha iyi görünmesini sağlayabilir.

Eğer açık bir saç rengin varsa veya daha güçlü bir değişiklik yapmayı planlıyorsan, daha derin renklere, ombrelere veya küllü vurgulara gitmek görünümüne zahmetsiz bir doku ve boyut katacaktır.

Bunu kolaylaştırmak için saçını boyamayı planlarken tercih edebileceğin en popüler saç rengi trendlerinden bazılarını senin için derledik. Merak ediyorsan, hemen okumaya başla!

 

Doğal siyahKoyu kahverengi

1.      Doğal siyah/Koyu kahverengi gelin saç rengi

Kulağa biraz sıradan geliyor, değil mi? Ancak düğün gününde doğal saç rengini tercih etmek hiç de kötü bir seçenek değil. Çünkü sana yakışacağını kesin olarak bildiğin bir rengi seçmek, oldukça güvenli bir tercih olacaktır.

Yine de farklı bir şeyler yapmak istersen, doğal rengini yenileyerek saçına daha fazla parlaklık kazandırabilirsin. Eğer açık kahve saç rengine sahipsen, biraz daha koyu tonlarda bir kahve tercih ederek saç rengine hoş bir dokunuş yapabilirsin. Ancak düğüne çok az bir süre kala saçlarını siyaha boyamak biraz riskli olabilir. Rengin iyice oturması için yeterli zaman olmadığında siyah saç rengi, saçlarının peruk gibi görünmesine yol açabilir.

Eğer saçlarını siyaha boyamak konusunda kararlıysan ve yeterli zamanın da varsa, Nevacolor Naturalis Vegan Mavi Siyah (https://www.nevashop.com/urun/nevacolor-naturalis-vegan-kalici-krem-sac-boyasi-seti-1-1-mavi-siyah) saç boyası ile siyahın en ışıltılı halini saçlarına taşıyabilirsin.

 

Açık kahverengi

2.      Açık kahverengi gelin saç rengi

Sadece harika görünmekle kalmayıp aynı zamanda bu yoğun hazırlık sürecinde sana çok zaman kazandıracak sade bir renk arıyorsan, açık kahverengi saç rengi harika bir seçim! Açık kahverenginin en doğal ve ışıltılı halini elde etmek için doğal renginden bir veya iki ton daha açık bir rengi tercih edebilirsin. Cilt tonuna bağlı olarak sıcak mı yoksa soğuk tonlu kahverengi mi kullanman gerektiği konusunda internette kolayca bilgiler bulabilirsin.

Nevacolor Premium Yoğun Açık Kahve (https://www.nevashop.com/urun/nevacolor-premium-5-0-yogun-acik-kahve-2li-kalici-krem-sac-boyasi-50-g-tup) saç boyası ile gelinliğinin göz alıcı büyüsüne doğal bir ışıltı katmaya ne dersin?

 

Küllü kahverengi

3.      Küllü kahverengi gelin saç rengi

Küllü kahve dendiğinde aklımıza kahverenginin soğuk gri tonlarla buluştuğu bir renk tonu geliyor. Küllü kahve saç rengi, son yıllarda saçlarında ufak bir değişiklik isteyenlerin de gözdesi haline gelmiş durumda. Özellikle kahverengi saçlara sahip bir gelin adayıysan ve düğün günün için saçlarında çok köklü bir değişiklik istemiyorsan, Exicolor 5.71 Küllü Kahve (https://www.nevashop.com/Exicolor-571-Kullu-Kahve-Kalici-Krem-Sac-Boyasi-60-ml-Tup,PR-194.html) saç boyasını mutlaka denemelisin.

 

Çikolatalı kahve

4.      Çikolatalı kahve gelin saç rengi

Enfes çikolata kahvesi! Doğru saç boyası seçimi ile saçlarında harika görünebilecek cazibeli bir renk. Çikolatanın en tatlı halini saçlara taşıyan çikolata kahvesi saç rengi, gelin adayları için de muhteşem seçeneklerden biri.

Gelinler için uygulanması en kolay kahverengi tonlarından biri olan Nevaton Çikolata Kahve (https://www.nevashop.com/urun/kalici-krem-sac-boyasi-6-7-cikolata-kahve) saç boyası, zamansız bir renktir ve tüm ten renkleri için şehvetli bir görünüm verir. Düğün günün için bu rengi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.

 

Ombre

5.      Ombre gelin saç rengi

Saç renginin dereceli olarak daha açık ya da daha koyu tonlara doğru değişmesi ile yapılan ombre işlemi, son yılların adeta trendi haline geldi. Her ten rengine uyum sağlayabildiği için bu kadar popüler olan ombre renkleri arasında hem doğal hem de iddialı renk tonları yer alabiliyor. Ombre saç renginin en sevilen özelliği ise dip boyasına ihtiyaç kalmaması. Dilersen saçlarının yalnızca uçlarını renklendirerek kolayca ombre yapabilirsin.

Cesur ve göz alıcı görünüme sahip olmak isteyen bir gelinsen, NevaBlond Ombre&Babylightsombre (https://www.nevashop.com/urun/nevablond-ombre-babylights-sac-boyama-seti) saçını değiştirmenin kesinlikle harika bir yolu olacak.

 

Kestane rengi

Kestane rengi

6.      Kestane gelin saç rengi

İnkar edilemez derecede çarpıcı olan kestane saç rengi, kızılın sıcaklığı ile kahverenginin doğal tonlarını bir araya getiriyor. Bu iki cesur rengin karışımı, koyu renklere adeta can veren büyüleyici bir kestane tonu ortaya çıkarıyor. Üstelik bu özel renk tonu, dokulu ya da düz fark etmeden her saçı çok boyutlu bir renge dönüştürerek, benzersiz bir parlaklık katıyor.

Özellikle doğal kahverengi buklelerini renklendirmenin harika bir yolu olan kestane rengi saç, gelinliğinle muhteşem bir uyum yakalayarak, görünümüne kolayca sıcaklık ve boyut katabilir. Nevacolor Premium Kestane saç boyası (https://www.nevashop.com/urun/nevacolor-premium-kalici-krem-set-boya-3-4-kestane) ile müstakbel eşin düğün gününüzde sana yeniden aşık olacak😊

 

Şarap kızılı

7.      Şarap kızılı gelin saç rengi

Koyu kumral üzerine kızıl yansımaları olan şarap kızılı saç rengi, çoğu zaman görünümü nedeniyle bakır saç renkleriyle karıştırılır. Fakat şarap kızılı renginde bakır yansımalar bulunmaz. Yalnızca kızıl yansımaların yer aldığı bu iddialı renkte turuncumsu yansımalar değil, koyu kırmızı hatta bordo diyebileceğimiz yansımalar bulunuyor.

Düğün gününde iddialı saç renginle tüm davetlilerin hafızasına kazınacak bir görünüm istiyorsan, Nevaton Şarap Kızılı (https://www.nevashop.com/urun/kalici-krem-sac-boyasi-5-66-sarap-kizili) saç rengi, tam da senin için!

 

Karamel

8.      Karamel gelin saç rengi

Her zaman trend renkler arasında yer alan karamel, konu gelin saç renkleri olduğunda da oldukça trend. Zaten koyu kahverengi saç rengine sahipsen, bunu baz olarak kullanabilir ve karamel vurgular ekleyebilirsin. Saçlarının parlak ve aydınlık görünmesini sağlarken güneşten açılmış gibi doğal bir ışıltı sunan Nevacolor Naturalis Karamel (https://www.nevashop.com/urun/nevacolor-naturalis-vegan-kalici-krem-sac-boyasi-seti-7-7-karamel) saç rengi, düğün gününde saçlarına eşsiz bir zarafet katacak.

 

Bronz kahve

9.      Bronz kahve gelin saç rengi

Özellikle sonbahar düğünü yapmayı planlayan gelin adayları, saç renginde koyu tonlarına yönelmeyi tercih ediyor. Bronz kahve saç rengi, her sezonun trendleri arasına girerek canlı ve parlak bir görünüm veren saç renklerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Koyu kahve ile bakırın bir araya geldiği kumral saç ailesinden olan bronz kahve, birçok ünlü ismin de düğün saç rengi tercihleri arasında. Üstelik bu renk, her yüz şekline ve ten rengine de harika uyum sağlıyor.

Örneğin, Hande Erçel’in saç rengini seviyorsan, Nevacolor Premium Bronz Kahve (https://www.nevashop.com/Nevacolor-Premium607-Bronz-Kahve-Kalici-Krem-Sac-Boyasi-50-g-Tup,PR-83.html) saç rengini hiç düşünmeden tercih edebilirsin.

 

Bakır

10.  Bakır gelin saç rengi

Birçok farklı tonu bulunan bakır saç rengi, kırmızının alt tonlarından oluşuyor. En sevilen bakır renk tonları arasında; tarçın, kahve, kızıl ve karamel renkleri yer alıyor. Tüm tonlarıyla girdiğin her ortamda herkesin ilgisini çeken bu etkileyici saç rengi, özellikle farklılık arayışında olan gelin adaylarına oldukça hitap ediyor.

Gelinliğin masum beyazlığıyla büyüleyici bir uyum yakalayan Nevacolor Naturalis Sultan Bakırı (https://www.nevashop.com/urun/nevacolor-naturalis-vegan-kalici-krem-sac-boyasi-seti-8-44-sultan-bakiri) saç rengini tercih ederek düğün gününde güzelliğinle baş döndürmeye hazır ol!

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstylist.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academy Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.