Gelin saç modelleri arasında tercihini yapma noktasına geldiysen, söz ve nişan gibi aşamaları geçip, sıra en heyecanlı gün olan düğün törenine geldi demektir. Bu aşamada yapman gereken en önemli şey ise gelinliğine uygun bir saç modeli belirlemek! Gelinlik modelleri arasından seçtiğin tasarıma uygun, şıklığını tamamlayacak ve yüzünün güzelliğini ön plana çıkaracak gelin saç modelleri arasından seçimini yaparak, güzelliğinle tüm davetlilerin hayran bakışlarını üzerine toplayabilirsin.

Henüz ne giyeceğine karar vermediysen bu rüya gibi 22 gelin saç modeli ile ilgili bilgi almak görünüşünü tamamlamak için sana fikir verebilir, bir ara okumayı ihmal etme: Rüya gibi düğün saç modelleri, Hayallerinin ötesinde 22 düğün modeli

Yüz şekline uyumlu saç modeli hangisi karar veremiyor musun? Bu yazımızda muhteşem tören elbiseleriyle uyum gösterecek yüz tipine uygun saç modellerini listeledik. Bir ara okumak isteyebilirsin: Sana en uygun nişan saçı modeli hangisi? Yüz tipine göre nişan saç modelleri

 

Rüya gibi bir düğün gecesi yaşayarak ahenk içinde bir gelin olmanı sağlayacak gelin saçı modellerini senin için sıraladık. Uyum ve şıklığınla hafızalara kazanacak gelin saçı modelleri için hemen okumaya başla!

Gelinliğin kesimine göre uygun gelin saç modelleri

Gelinlik seçimini yaptıktan sonra gelinliğinin kesimine uyumlu doğru gelin saç modelleri arasından seçimini yapmak o muhteşem günde kusursuz görüntünü tamamlayacak. Uzun süredir hayalini kurduğun düğün töreninde uyumla göz kamaştıran bir gelin olmak için yapman gereken şey aslında oldukça basit. Vücudunu ve yüz hatlarını biliyor olman, tercihlerini sana uygun seçimlerden yana yapman için yeterli.

Gelinliğin ile hangi gelin saç modellerini seçmen gerektiğini merak ediyorsan, aşağıda aradığın soruların cevaplarını görüntüleriyle beraber bulabilirsin.

 

1.      Prenses gelinlikler için gelin saçı modelleri

Prenses gelinlikler için gelin saçı modelleri

Prenses gelinlikler için gelin saçı modelleri

Özellikle gösterişli salon düğünleri dendiğinde akla ilk gelen genellikle prenses gelinlik modelleri oluyor. Böylesine görkemli bir gelinliğe ise elbette yine görkemli saç modelleri yakışıyor.

Kaş hizasından veya yukarıdan toplanan gösterişli topuzlar, prenses gelinlik modelleri ile en çok sevilen saç modellerinden biri. Topuz modeline karar verdikten sonra gelin tacı seçimini de bu ihtişamı tamamlayacak şekilde yapmayı unutma!

 

2.      A kesim gelinlikler için gelin saçı modelleri

A kesim gelinlikler için gelin saçı modelleri

A kesim gelinlikler için gelin saçı modelleri

En çok tercih edilen gelinlik tasarımlarından biri, A kesim olarak adlandırılan modeller. Düğününde A kesim bir gelinlik giymeyi planlıyorsan, yüz şeklini ve gelinliğin yaka şeklini göz önünde bulundurarak bir saç modeli seçimi yapabilirsin.

Eğer seçtiğin A kesim gelinlik, “hakim, halter, bisiklet, japone veya kayık yaka” ise yandan, dağınık ya da ense topuzu gibi birbirinden şık topuz modelleri en iyi seçenek olabilir. Yüz şeklini dikkate alarak dilersen perçem de bırakabilir, topuza özgün bir hava katabilirsin.

Eğer saçlarını açık kullanmak istiyorsan ve gelinliğinin yaka tipi “v yaka, straplez, tek omuz, u yaka” tasarımlarından biri ise, tek bir tarafta toplanan vak saçlar, yarım toplanmış gelin saçı modelleri ya da romantik görünümü ile dikkat çeken örgüler, senin için uygun olabilir. A kesim gelinlikler genellikle kır ve salon düğünlerinde tercih edildiği için düğün konseptinizi de göz önünde bulundurmanı tavsiye ederiz. Örneğin; A kesim Helen tarz bir gelinlik giymeyi tercih edeceksen, salaş toplanmış modeller ya da örgülere yönelebilirsin.

 

3.      Balık kesim gelinlikler için gelin saçı modelleri

Balık kesim gelinlikler için gelin saç modelleri

Balık kesim gelinlikler için gelinlik saç modelleri

Balık kesim gelinlik modelleri, feminen görünüm isteyen gelin adayları için harika bir seçenek. Bu estetik ve alımlı gelinliklerde, gelin saçının zarif olması en önemli noktalardan biri oluyor. Bu noktada karşımıza çıkan ise zarif topuzlar, atkuyruğu ve doğal dalgalar oluyor.

Ayrıca saçında kullanacağın aksesuarın da saç modelin ve gelinliğinle uyumlu olması çok önemli. Örneğin, çok kabarık bir saç için kullanılması uygun olan büyük bir gelin tacı, balık gelinliklerle birlikte kullanıldığında oldukça abartılı durabilir. Bu yüzden ince bant şeklindeki gelin saçı aksesuarları, tek tarafta kullanılan ışıltılı klipsler ya da tiara taç modelleri arasından seçim yapmayı deneyebilirsin.

 

4.      Mini gelinlikler için gelin saçı modelleri

Mini gelinlikler için gelin saç modelleri

Mini gelinlikler için gelin saç modelleri

Mini boy gelinliklerde, gelinliğin özellikle yaka şekline dikkat ederek seçim yapmak gerekiyor. Mini bir gelinlik tercih edeceksen yaka tipini göz önünde bulundurarak; yarım toplanmış modeller, dağınık, tepeden veya enseden topuz modelleri ile atkuyruğu ve dalgalı saç modellerini inceleyebilirsin.

 

5.      Helen tarz gelinlikler için gelin saçı modelleri

Helen tarz gelinlikler için gelin saçı modelleri

Salaş şekilde toplanmış saçların en çok yakıştığı gelinlik modeli olan Helen gelinlikler ile örgülerin ve çiçekli saç aksesuarlarının göz kamaştıran etkilerinden faydalanmaya ne dersin? Önde tutamlar bırakılarak yapılan bir ense topuzu, yarım toplanmış doğal görünümlü saçlar ve salaş örgüler, Helen gelinlik ile kullanılabilecek vazgeçilmez saç modellerine işaret ediyor.

 

6.      Düz kesim gelinlikler için gelin saçı modelleri

Düz kesim gelinlikler için gelin saçı modelleri

Sade bir görünüm sunan düz kesim gelinlik modellerinde, zarif şekilde toplanmış ya da açık saçları dilediğin gibi tercih edebilirsin. Dilersen sade gelinliğinin şıklığını hoş bir saçla tamamlayabilir, sadeliğin eşsiz zarafetine saç aksesuarları ile ışıltı katabilirsin.

Eğer gelinliğin saten veya işlemesiz bir tasarıma sahipse, bu asil görünümü tamamlayacak zarif topuzlar ve atkuyruğu modellerini kullanabilirsin. Ancak dalgalı kabarık topuz modellerini, sade gelinlikler ile eşleştirmeni tavsiye etmiyoruz.

 

7.      Vintage gelinlikler için gelin saçı modelleri

Vintage gelinlikler için gelin saçı modelleri

Nostaljik dönemlerin vazgeçilmez saç modelleri, vintage gelinliğinle muhteşem bir ahenk sağlamaya hazır! Vintage gelin saçı modelleri için Marilyn Monroe, Grace Kelly gibi ünlü isimlerin saç stillerinden ilham alabilirsin. Saç stilini uygun makyajla tamamlayarak kusursuz bir görünüme kavuşmak senin elinde!

 

8.      Yoğun işlemeli gelinlikler için gelin saçı modelleri

Yoğun işlemeli gelinlikler için gelin saç modelleri

Düğün gününde yoğun işlemeleri olan gösterişli bir gelinlik giymeyi mi tercih ediyorsun? O halde ihtişamını tamamlayacak çarpıcı gelin saçı fikirleri için doğru yerdesin!

Düğününde yoğun işlemeleri olan bir gelinlik giymeyi tercih edeceksen, yoğun görünümlü kabarık topuzları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.

 

9.      Dantelli gelinlikler için gelin saçı modelleri

Dantelli gelinlikler için gelin saçı modelleri

Zarafetin adeta bir yansıması olan dantelli gelinlik modelleri için gelinliğin yaka ve etek kesimini mutlaka dikkate almalısın. Eğer prenses model dantelli bir gelinlik tercih ediyorsan, toplu saçlara yönelebilirsin. Fakat gelinliğinin tasarımı straplez yaka, düz kesim veya mini model seçeneklerinden biri ise vak dalgalı gelin saçı modelleri, harika bir seçim olabilir.

 

10.  Sırt dekolteli gelinlikler için gelin saçı modelleri

Sırt dekolteli gelinlikler için gelin saçı modelleri

Sırt dekoltesi olan bohem veya Helen gelinlik modellerinde, dekolteni öne çıkarak salaş tarzda minik bir topuz tercih edebilirsin. Farklı olarak dekoltenin çok fazla ön plana çıkmayacağı, farklı stillerde toplu gelin saçı modellerini denemekten de sakın çekinme!

 

11.  Kuyruklu gelinlikler için gelin saçı modelleri

Kuyruklu gelinlikler için gelin saçı modelleri

Bu unutulmaz günün için gelinlik tercihini kuyruklu gelinlik modelleri arasından yaptıysan, gelinliğin yaka ve sırt açıklığına dikkat ederek saç modeli seçimi yapmalısın. Saçlarının sırtını kapatmasını önleyecek şekilde yapılan zarif bir topuz, tüm davetlilerin dikkatini hem sırt dekoltene hem de gelinliğin kuyruğuna çekecektir.

Gelinliğinin yaka şekli açık saç modeline uygunsa, saçlarını tek bir yana toplayarak kullanabilirsin. Bu model, özellikle kuyruklu gelinliklerde muhteşem bir görünüm ortaya çıkarıyor.

 

12.  Pelerinli gelinlikler için gelin saçı modelleri

Pelerinli gelinlikler için gelin saçı modelleri

Pelerinli gelinlik modelleri, atkuyruğu ve sıkı topuzların vazgeçilmez tercihi desek yanlış olmaz! Yüz şeklini göz önünde bulundurarak önlerden saç tutamları bırakabilir, saçlarını şık bir şekilde toplayabilirsin.

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstylist.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academy Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.