— Saç kesimleri — Nisan ayının gelmesiyle birlikte baharın ayak sesleri de duyulmaya başlandı. Kuş cıvıltısı ve rengarenk çiçekler, yepyeni bir görünüm için inanılmaz enerji veriyor. Biz kadınlar için yeni bir görünümün yolu ise ilk olarak saçlarımızdan geçiyor. Bu yüzden bu bahar popüler olacak 2022 saç kesimleri trendleri hakkında fikir edinmek isteyenler için bu kılavuzu hazırladık.

—-kadın saç kesimleri —- Son iki yıldır hızla ön plana çıkan shag ve mullet gibi saç kesimleri trendlerinin ardından 2022 bahar sezonunda çok daha cesur ve kuralsız kesimlerin trend olduğu bir döneme geçiş yapıyoruz. Pinterest’in son trend raporuna bakıldığında, 2022 baharının en büyük saç trendleri arasında doğal saç dokusunun korunduğu, graffiti, küt bob, ahtapot kesim, rapunzel saçlar gibi cesur kesimler ve renklendirmeler göze çarpıyor. Özetle, bu bahar aylarında alıştığımız modellerden farklı olarak —-kadın saç kesimleri —- cesur ve sıra dışı kesimlere sıkça rastlayacağız. Eğer yeni saç trendlerini denemek konusunda istekliysen okumaya devam et ve 2022 baharına bomba gibi girmeye hazır ol!

2022 Baharına damgasını vuracak saç kesimleri ve saç modelleri neler?

2022 Baharına damgasını vuracak saç kesimleri neler?2022 Baharına damgasını vuracak saç kesimleri neler?

Nisan ayının gelmesiyle birlikte baharın ayak sesleri de duyulmaya başlandı. Kuş cıvıltısı ve rengarenk çiçekler, yepyeni bir görünüm için inanılmaz enerji veriyor. Biz kadınlar için yeni bir görünümün yolu ise ilk olarak saçlarımızdan geçiyor. Bu yüzden bu bahar popüler olacak 2022 saç kesimleri kadın trendleri hakkında fikir edinmek isteyenler için bu kılavuzu hazırladık.

Baharda stilinizi oluşturun: işte en güzel saç kesimleri ve saç modelleri!

Baharda stilinizi oluşturun: işte en güzel saç kesimleri ve saç modelleri!

Son iki yıldır hızla ön plana çıkan shag ve mullet gibi saç kesimleri trendlerinin ardından 2022 bahar sezonunda çok daha cesur ve kuralsız kesimlerin trend olduğu bir döneme geçiş yapıyoruz. Pinterest’in son trend raporuna bakıldığında, 2022 baharının en büyük saç trendleri arasında doğal saç dokusunun korunduğu, graffiti, küt bob, ahtapot kesim, rapunzel saçlar gibi cesur kesimler ve renklendirmeler göze çarpıyor. Özetle, bu bahar aylarında alıştığımız modellerden farklı olarak cesur ve sıra dışı kesimlere sıkça rastlayacağız. Eğer yeni saç trendlerini denemek konusunda istekliysen okumaya devam et ve 2022 baharına bomba gibi girmeye hazır ol!

1.      Aslan yelesi saç kesimleri kadın modasının öncüsü!

Eğer saçlarını pixie kesim kadar kısa kestirmeye hazır değilsen, bu yılın ilkbahar saç kesim trendleri arasına girmeyi başarmış olan aslan yelesi modelini denemeye ne dersin? Aslan yelesi saç kesimleri kadın modası açısından pek çok yüz şekli için kurtarıcı bir seçim diyebiliriz. Özellikle alnı geniş ve ince telli seyrek saçlara sahip olanlara çok yakışan aslan yelesi modeli, adeta 70’lerin Yeşilçam filmlerinden hafızalara kazınmış olan saç stilini yeniden canlandırıyor.

2.      Yüksek at kuyrukları

Sıkı ve yüksek at kuyruğu saç kesimleri modeli, çok daha fresh, taze ve genç bir görünüm oluşturur. Bella Hadid’in kırmızı halıda sıkça tercih ettiği yüksek ve sıkı at kuyruklarını, 2022 bahar aylarında katılacağın partilerde ve dilersen günlük hayatında bile rahatlıkla kullanabilirsin.

Retro havası veren görünümü ile 2022 bahar trendlerine son derece uygun olan yüksek at kuyruğu modelindeki saçlar, bahara hızlı bir giriş yapmak için mükemmel bir seçim olacak. Hatta bu saç modelinin etkisi, bu sezon 90’lardan bile daha yüksek diyebiliriz.

3.      Ahtapot saç kesimleri

Bu çok katlı ve dalgalı saç modeli, tıpkı ahtapot kollarını andırdığından bu ismi alıyor. Ahtapot saç kesiminde yüzü çevreleyen kısa katlar ve daha uzun boylar, bir araya getiriliyor. Mullet kesim kullananlar, uzama aşamasında oldukça bıkar ve bunalır. Ahtapot kesim bahar saç trendi, bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.

Modern, tatlı mı tatlı bir stil: Ahtapot saç kesimleri

Modern, tatlı mı tatlı bir stil: Ahtapot saç kesimleri

4.      Graffiti saçlar

Desenli grafiti saçlar, son dönemde hızla yükselişe geçmiş durumda. Saçı adeta büyüleyici bir sanat eserine dönüştürebilen, renklerin saçta bir tuval gibi işlendiği grafiti saç stili, günümüzün boğucu ve sıkıcı atmosferinden çok daha renkli bir dünyaya geçişi temsil ediyor. Graffiti trendi ile birlikte saçlar bu bahar, tam anlamıyla kişisel bir sanat ifadesine dönüşecek gibi görünüyor.

5.      Rapunzel saçlar

“Uzun saçtan vazgeçmem” diyenler için, 2022 baharı müjdeyi de beraberinde getiriyor. 2022 bahar saç trendleri arasında ivme kazanan stillerden biri de alışıldık boyları aşan aşırı uzun saçlar. Eğer saçlarını kestirmeyi düşünmüyorsan, rapunzel saç trendini severek uygulayabilirsin.

6.      Katların dönüşü

Geçtiğimiz yıllarda ağırlıklı olarak düz kesimler tercih ediliyordu. 2022 baharı ise tam bir hareket ve şekil zamanı! Kısa ya da uzun fark etmeden her saça gösteriş katan bu katların yeniden trend olması, özellikle ince telli saçlara sahip olanları çok sevindirecek. Saça hacim katmanın en güzel ve kolay yolu olan katlı saç kesimleri, bu bahar oldukça sık göreceğiz.

Kat kat kıvırılmış saç kesimlerinin modası hiç eskimez!

Kat kat kıvırılmış saç kesimleri kadın moda dünyasında hiç eskimez!

7.      Sıra dışı örgüler

Saç örgüleri, her zaman trend modellerden biri diyebiliriz. Birbirinden farklı çeşitleri ile saçlarda mükemmel bir şıklık oluşturan örgüler, bu bahar da bizimle olacak. Ancak bu defa çok daha sıra dışı modelleri ile! 2020 ve 2021 boyunca her yerde karşımıza çıkan örgüler, bu bahar sezonunda büyüyerek çok daha dikkat çekici ve dramatik bir kimliğe bürünecek. Bu görünümleri ile özellikle şıklık ve özgünlüğü bir arada yansıtmayı tercih edenler tarafından çok sevilecek.

8.      Kaküllü kıvırcık kadın saç kesimleri

Her zaman çok etkileyici görünen kıvırcık kadın saç kesimi, kaküller ile birleşerek mükemmel bir stil ortaya çıkarıyor. Son zamanlarda zaten görmeye alışkın olduğumuz kıvırcık kaküller, özellikle bukleli saçlara sahip olanlar için 2022 baharında popülerliğini koruyor.

Bukleli saçlara sahip olmasan da düz saçlarını maşa ile şekillendirerek kıvırcık kakül trendini uygulayabilirsin. Saçına ısı uygulamadan önce Keratin Smooth Bakım Spreyi’ni kullanarak saçlarını ısı ve diğer dış etkenlere karşı koruyabilir, nemi saçına hapsederek saçlarının çok daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

2022 saç trendlerini uygulayarak bahar aylarına yepyeni bir merhaba demeye ne dersin?

Şu da ilginizi çekebilir: Keratin bakım nedir? Keratin bakımı nasıl yapılır?

 

BİZİ INSTAGRAM’DA TAKİP ET!

Bunun gibi harika içerikleri daha sık görmek istersen seni instagram hesabımızı takip etmeye davet ediyoruz. Her hafta rastgele 5 takipçimize birbirinden güzel saç bakım ve güzellik ürünleri dağıtıyoruz.

Bağlantıya tıklayarak @piriltilisaclar instagram hesabını uygulamanda görüntüleyebilirsin. HEMEN TAKİP ET!

Emir Balaban - Hairstyles.. Cut & Color Specialist

Author:

Hairstylist.. Cut & Color Specialist
Neva Professional Academy Education Director

Sen de yorumunu gönder, yayınlayalım:

Bültenimize abone ol!

Yeni içerikler anında posta kutunuzda.